KONST / Litografier / Färglitografi 11609151
nr 1160 9151
Francesc Taltavull
(1933-2000), Sverige
Färglitografi, Francesc Taltavull (1933-2000), "Vid toalettbordet", signerad och numrerad 13/36,1983, motivet: 40x32
Francesc Taltavull, svensk bildkonstnär född 1933, död 2000.
Utrop:
500 kr
måndag 5 februari 2018
kl 19:20:40
Francesc Taltavull
Läs mer om Francesc Taltavull